İş yerinde Mutlu Olmanın 3 Faydası

İş yerinde Mutlu Olmanın 3 Faydası

29 Haziran 2017 | Motivasyon

İş hayatında günümüzün üçte birini neredeyse çalışarak geçiriyoruz. Araştırmalara göre, aslında yaptığımız şeylerden hoşlanmamız bizi başarıya götürür.

Çalışırken mutlu olmak sizi işinize ve yöneticilerinize daha bağlı hale getirir. Bu durum da şirketin de başarısını hızlandırır.

1- İşinizde mutlu olmak sizi geliştirilmiş performansa ulaştırır

İşinizden zevk alırsanız, yaptığınız işi daha iyi yapacağınız kanıtlanmıştır. Mevcut konumunuzda işinizde mutlu olmak iş yerinizde daha iyi olma, yükselme, zam ve artan verimlilik gibi birçok olumlu duruma neden olabilir.

En önemlisi, iş yerinde iyi performans sergilediğinizi bilmek sizin kendinize güveninizi de artırabilir.

2- Mutlu bir kişi sağlıklı bir kişidir

Bu kulağa inanılmaz gelebilir, ancak insanların mutlu oldukları için bazı hastalıklardan iyileştiği binlerce hikaye var.

Bir kişi mutlu olduğunda vücudu kendiliğinden iyileşmeye yardımcı olan endorfinleri serbest bırakır. Bu, yalnızca zihin durumunuzu arttırmakla kalmaz, aynı zamanda daha iyi fizyolojik işlevler elde etmenizi sağlar böylelikle sağlığı yerinde bir vücuda ve zihne sahip olursunuz.

Aynı zamanda mutluluk ve sevinç yayılarak ofisteki havayı değiştirir. Önemli olan, iyi bir ekip mutlu bir ekipten oluşur.

3- Zaman siz fark etmeden hızlı geçer

İyi vakit geçirdiğimde zamanın daha hızlı gittiğini unutmamak gerekir. Arkadaşlarınızla ve ailenizle birlikte olduğunuzda hızlı geçen zamanınızı hatırlayın.

Böylelikle işinizde de geçen mutlu bir günün ardından işin bitimi hızlı geliyor gibidir.

İş yerinde mutlu olmak, genel olarak mutlu olacağınız anlamına gelir bunu asla unutmayın. Her zaman sevdiğiniz işi yapın!